Αρχική σελίδα arrow Καλλιτεχνικές εκδηλώσεις arrow Συναυλία μαθητών συμφωνικής ορχήστρας 15-04-2011

Συναυλία μαθητών συμφωνικής ορχήστρας 15-04-2011

image4

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ

Α' ΜΕΡΟΣ

1. Παμφίλοβα Πωλίνα (Β1), Ουίλιαμς Άρτεμις (Β1): The four corners of my handkerchief: Παραδοσιακό Ουγγαρίας (2 βιόλες )

2. Ουίλιαμς Άρτεμις (Β1), Χριστοπούλου Μάγκη (Β3): On the balcony: Παραδοσιακό Βoσνίας (2 βιόλες, πιάνο)

3. Γουόρντ Μαίρη (Β3): Broken Wings - Α. Φιλιός (βιολί, κιθάρα)

4. Ντούσκα Γεωργία (Α1): Menuet in G - L.V.Beethoven (Βιολί)

5. Φουρνογεράκη Νιόβη (Γ3): Vanita di Vanita - A. Branduardi (Βιολί, πιάνο)

6. Μαντέλου Ζέτα (Β1): Aria - Handel G.F. (όμποε, πιάνο)

7. Τέγου Άννα-Μαρία (Β1): Untermalung - J. Hochweber (φλάουτο, κιθάρα)

8. Καρδής Φώτης, (Γ2), Κουνάβης Νίκος (Γ1): Now is the month of Maying: T. Morley (2 Κόρνα)

9. Λυκοθανάσης Αλέξανδρος (Α1) , Μπιάγκης Αλέξανδρος (Α1): Santa Lucia - Παραδοσιακό Νάπολης, Blue bells of Scotland - Παραδοσιακό Σκωτίας (2 τρομπέτες)

10. Λιαρμακόπουλος Πέτρος (Α1), Πένα - Κοκορέλιας Μάρκος (Α1), Καραμανιάν Γιάννης (Γ2): The change of key - Ανώνυμος (μεταλλόφωνο, ταμπούρο, τύμπανα)

11. Παπαδόπουλος Παναγιώτης (Β3): Gavotte - J.S. Bach (κοντραμπάσο, πιάνο)

12. Ταγαράκης Χρήστος (Α3): Por una Caveza - Gardel C. (βιολί, πιάνο)

13. Μπαγέρης Δημήτρης (Α3), Λόζιου Μαρίνα (Β1), Χουσά Άμάντα (Γ2): Theme: ode to Joy - Beethoven L.V. (2 βιολιά, βιόλα)

14. Γιαννακοπούλου Όλγα (Β3) Χουσά Αμάντα (Γ2): La Cumparsita - G. M. Rodríguez (2 βιόλες, πιάνο)

15. Παπαγιώργη Ελευθερία (Β1), Τριανταφύλλου Κωνσταντίνα (Β2): Last tears - A. Φιλιός (2 τσέλα, κιθάρα)

16. Κουτούβαλη Μαρίνα (Β1), Χαλατσά Ιωάννα (Γ1), Ξηρουχάκη Μυρτώ (Β3), Πολυκρέτη Ειρήνη (Γ2): The Black Swan - A. Φιλιός (4 τσέλα)

17. Κουτσουρής Ιάσωνας (Α3), Πένα - Κοκορέλιας Μάρκος (Α1): Ταραντέλα (βιολί, ντέφι)

18. Καλαντζή Νεφέλη (Γ1): Blue Panda - Α. Φιλιός (φλάουτο, κιθάρα)

19. Τσουκνίδας Κώστας (Λα2): Pacoca Choro - C. Machado (φλάουτο, κιθάρα)

20. Γιούλης Μιχάλης (Γ2): First loss - Schumann R. (όμποε, πιάνο)

21. Χατήρα Δάφνη (Γ3): Dark Eyes - Παραδοσιακό Ρώσικο (Κλαρινέτο, πιάνο)

22. Φαρμάκης Τίμος (Γ3): Theme: La cidarem la mano - Mozart W.A. (όμποε, πιάνο)

23. Ηλιάδου Νεφέλη (Γ2): Gopak - G. Shourofski (σόλο κλαρινέτο)

24. Καπηλίδης Μάριος (Γ2):Flerk - Flerk (φαγκότο, πιάνο)

25. Τσίπας Διονύσης (Γ2): Κοντσέρτο για βιολί - A. Vivaldi (βιολί, πιάνο)

26. Τσονωνάς Λευτέρης (Λα1): Blue Danube Waltz - J. Strauss (κλαρινέτο, πιάνο)


Β' ΜΕΡΟΣ

ΟΡΧΗΣΤΡΑ

1. Étude no 1 - Ά. Φιλιός

2. La vita e bella - N. Piovani

3. Θέλω να πάω στο φεγγάρι - Α. Φιλιός

4. Τίποτα δεν είναι αδύνατον - Α. Φιλιός

* Στην κιθάρα συνοδεύει ο Κος Φιλιός

* Στο πιάνο συνοδεύουν η Κα Λιοδάκη, Κος Νασόπουλος, Κος Καπηλίδης

* Διεύθυνση ορχήστρας Κος Φιλιός

ΒΡΑΒΕΙΟ 8ου ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΙΣΤΟΤΟΠΩΝ

Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων Μουσικού Σχολείου Αλίμου

Εκδηλώσεις

Δευ Τρι Τετ Πεμ Παρ Σαβ Κυρ
Απρ Απρ 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 Ιούν Ιούν

Εκπαιδευτικά, Καλλιτεχνικά και Ευρωπαϊκά προγράμματα του Σχολείου μας

Νέα ελληνικά
Σάββατο, 25 Μάιος 2024
Νέα ελληνικά ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΙΜΟΥ                                                                  ...
Περισσότερα...
Αρχαία ελληνικά
Σάββατο, 25 Μάιος 2024
Αρχαία ελληνικά ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2023-2024 ΕΞΕΤΑΣΤΕΑ ΥΛΗ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ...
Περισσότερα...
Ιστορία
Παρασκευή, 24 Μάιος 2024
Ιστορία ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΙΜΟΥ Γ΄γυμνασίου ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΕΟΤΕΡΗ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΥΛΗ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ...
Περισσότερα...
Διαβάστε επίσης
Πάνω