Σας προσκαλούμε την Κυριακή 12-5-2024 και ώρα 8.00 μμ στη συναυλία του Μουσικού Σχολείου Αλίμου που θα γίνει στην Πλατεία Νέας Σμύρνης στο πλαίσιο των Πρωτομαγιάτικων εκδηλώσεων του Δήμου Νέας Σμύρνης. Συμμετέχουν τα μουσικά σύνολα του Μουσικού Σχολείου Αλίμου: 3 ροκ μπαντ (Ροκ μπάντα Γυμνασίου, Rockers και 24/7), η Βυζαντινή Χορωδία και το Βυζαντινό Οργανικό Σύνολο, το Λαϊκό και Παραδοσιακό Σύνολο και το σύνολο "Μετάβασις".
Η ορχήστρα "NOSTOS" του Μουσικού Σχολείου Αλίμου ταξιδεύει στις 21-28 Απριλίου στην Ιταλία. Θα παρουσιαστεί την Τρίτη 23/4 στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου στη Βενετία και την Πέμπτη 25/ στο 25ο Διεθνές Φεστιβάλ Ορχηστρών της Περούτζια . Το πρόγραμμα περιλαμβάνει έργα Ελλήνων και ξένων συνθετών.
Σας προσκαλούμε στις «Μικρές Εαρινές Μουσικές», τον κύκλο των τριών συναυλιών για σόλο όργανα και μικρά μουσικά σύνολα που θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Μουσικού Σχολείου Αλίμου το 2024 ως εξής:
α) Παρασκευή 19 Απριλίου, ώρα έναρξης 19.00
β) Σάββατο 20 Απριλίου, ώρα έναρξης 18.00
γ) Σάββατο 20 Απριλίου, ώρα έναρξης 20.15.
Τη Δευτέρα 8 Απριλίου 2024 και ώρα 19:30 στην αίθουσα του Βουλευτικού στο Ναύπλιο πραγματοποιήθηκε συναυλία από το Μ.Σ. Αργολίδας με συμμετοχή του Jazz Συνόλου και το Συνόλου Πνευστών και Κρουστών και από το Μ.Σ. Αλίμου η Jazz Band και η Μπαντίνα. Στις 9 Απριλίου το πρωί η συναυλία επαναλήφθηκε στο Μ.Σ. Αργολίδας. Ευχαριστούμε πολύ για την πρόσκληση και την θερμή υποδοχή!
Σας προσκαλούμε στη συναυλία που θα δώσει η ορχήστρα ''NOSTOS'' την Κυριακή 7 Απριλίου , από τις 11.00- 14.00, στον πεζόδρομο Διονυσίου
Αρεοπαγίτου (στο ύψος του ιερού ναού της Αγίας Σοφίας).
Εϊσοδος Ελεύθερη.
Σας προσκαλούμε στη συναυλία που θα δώσει η ορχήστρα ''NOSTOS'' το Σάββατο 6 Απριλίου στις 8.00μ.μ στο αμφιθέατρο ''Άρτεμις'' των εκπαιδευτηρίων Μαλλιάρα.
Εϊσοδος Ελεύθερη
Το Μουσικό Σχολείο Αλίμου προσκλήθηκε να πλαισιώσει μουσικά την εκδήλωση βράβευσης μαθητών που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς του 16ου Μαθητικού Φεστιβάλ του Δήμου Καλλιθέας, η οποία αποτελεί παράλληλα και αφιέρωμα στην Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας.
Το σχολείο συμμετέτεχει με το Λαϊκό και Παραδοσιακό Σύνολο, με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Μαρία Αμοναχάκη.
<< | Ιούλιος 2024 | >> | ||||
Δευ | Τρι | Τετ | Πεμ | Παρ | Σαβ | Κυρ |
01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 31 | Αύγ | Αύγ | Αύγ | Αύγ |