ΜΟΥΣΙΚΟ
ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΙΜΟΥ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ
Πολιτιστικό
κέντρο Αργυρούπολης "Μ. Θεοδωράκης"
29 Απριλίου
2012 Ώρα 11:30 π.μ.
"ΣΥΝΟΛΟ
ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤ_ ΙΤΑΛΙΑΣ"
1. Stornelo
(Παραδοσιακό)
2. La
poubelle cuisine (Gabriel Yared)
3. Tarantella
Napoletana (Παραδοσιακό)
"ΦΙΛΑΡΜΟΝΙΚΗ
ΟΡΧΗΣΤΡΑ"
1. Love
is blue (Andre Popp)
2. Τρικυμία
στον ωκεανό (Αθανάσιος Νασόπουλος)
3. Κροκοδείλια
δάκρυα σε 3 μέρη (Βάλτος, Νύχτα, Σφαγή) (Αθανάσιος Νασόπουλος)
"ΣΥΜΦ_ΝΙΚΗ
ΟΡΧΗΣΤΡΑ"
- 1. Harry
Potter (Hedwig's Theme) - John Williams
- 2. La
vita e bella - Nicola Piovani
- 3. Πολίτικη
κουζίνα (Μια λάμψη στο Βόσπορο) - Ευανθία Ρεμπούτσικα
- 4. Amelie
(La Valse d' Amelie) - Yann Tiersen
- 5. Αιωνιότητα
και μια μέρα (Eternity Theme) - Ελένη Καραΐνδρου
- 6. Indiana
Jones (Riders March) - John Williams
- 7. Inspector
Gadget (Main Theme) - Shuki Levy
- 8. Requiem
for a dream (Lux aeterna) - Clint Mancel
- 9. Pirates
of Caribbean (He is a Pirate) - Klaus Badelt
Σύνολο
μουσικής της κάτω Ιταλίας:
- Φλάουτα:
Φ. Δελιοτζάκη, Β. Παπαδάκη
- Κλαρινέτο:
Θ. Μαυρομάτης
- Σαξόφωνα
Αλτο: Α. Στέλλα, Α-Μ Τραμπαδούρου
- Κόρνο: Ν.
Κουνάβης
- Μαντολίνο:
Γ. Ανδρεάς
- Ακορντεόν:
Ε. Μαυροπούλη
- Βιολιά: Σ.
Θεοδώρου, Ε. Μασούρου
- Κοντραμπάσο:
Χ. Παπακωνσταντίνου
- Καθηγητές:
Α. Νασόπουλος (Διεύθυνση Ορχήστρας) , Γ. Μαυρόγαλος
Φιλαρμονική
Ορχήστρα:
- Φλάουτα:
Α. Βελεσιώτη, Φ. Δελιοτζάκη, Β. Παπαδάκη, Α. Πιερίδη, Ε. Χακίμ, Κ. Αχειμάστου
- Όμποε: Ε.
Μασούρου, Δ. Μώρος
- Κλαρινέτα:
Θ. Μαυρωμάτης, Τζ. Μιχαήλ, Σ. Χαρίση
- Σαξόφωνα
Άλτο: Α. Διαμαντάτου, Ε. Κωστούλα, Β. Λεκού, Σ. Πατητή, Ν. Πεχλιβανίδη, Α. Στέλλα
- Σαξόφωνο
Τενόρο: Α. Βλασταρίδης
- Τρομπέτες:
Μ. Βίττης, Π. Κουμουτσίδης, Σ. Γεωργίτσης
- Κόρνο: Ν.
Κουνάβης
- Κοντραμπάσο:
Ε. Καρελά
- Κρουστά:
Χ. Δαβίτος, Ε. Κουτσιαμπασάκου, Π. Λιαρμακόπουλος, Δ. Μαρκέτου, Α. Ογρότη,
- Σ. Φρατζίσκου
- Καθηγητές:
Α. Νασόπουλος (Διεύθυνση Ορχήστρας) , Θ. Μαρτέκας
Συμφωνική
Ορχήστρα:
- Φλάουτα:
Ν. Καλαντζή, Ε. Ντάγκα, Α-Μ. Τέγου, Κ. Τσουκνίδας, Τζ. Χιονίδη
- Όμποε: Μ.
Γιούλης, Ε. Κόσκινα, Ζ. Μαντέλου, Τ. Φαρμάκης
- Κλαρινέτα:
Ν. Ηλιάδου, Λ. Μιτζλεϋ, Λ. Τσονωνάς, Σ. Χαρίση, Δ. Χατήρα
- Φαγκότα:
Μ. Καπηλίδης, Λ. Παντελή, Α. Χονδρογιάννη
- Κόρνο: Φ.
Καρδής
- Τρομπέτες:
Α. Λυκοθανάσης, Α. Μπιάγκης
- Τρομπόνι:
Π. Αρβανίτης, Χ. Χρόνης
- Κρουστά:
Γ. Βασιλείου, Π. Καλούμενος, Γ. Καραμανιάν, Μ. Πένα-Κοκορέλιας, Ν. Λιουδάκης
- Βιολιά: Α.
Ανύση, Μ. Γουόρντ, Α. Δημογεροντάκη, Ι. Κουτσουρής, Μ. Λόζιου, Δ. Μπαγερής,
- Γ. Ντούσκα,
Λ. Στεφανιδάκη, Χ. Ταγαράκης, Σ. Τσίπας, Ν. Φουρνογεράκη
- Βιόλες: Ο.
Γιαννακοπούλου, Ν. Ντάγκας, Α. Ουίλιαμς, Π. Παμφίλοβα, Μ. Χριστοπούλου, Α. Χουσά,
- Τσέλα: Κ.
Αλλωνιστιώτη, Μ. Ζαρκαδή, Π. Καρελάς. Α. Κλεάνθης, Μ. Κουτούβαλη, Μ. Ξυρουχάκη, Ε. Παπαγιώργη,
Α. Πέππα, Ε. Ροδοπούλου, Κ. Τριανταφύλλου, Ι. Χαλατσά, Ε. Πολυκρέτη
- Κοντραμπάσα:
Γ. Πανταζόπουλος, Π. Παπαδόπουλος
- Καθηγητές:
Α. Φιλιός (Διεύθυνση Ορχήστρας) , Ι. Ιασωνίτη, Μ. Κουμάτης, Μ. Κουρτπαρασίδου, Χ. Στρογγύλη